Студентське життя

ФОТОГАЛЕРЕЯ

17.01.23 відбулася чергова онлайн зустріч фокус-групи, зовнішніх і внутрішніх стейкголдерів, де обговорювалися питання щодо оновлення ОП “Чеська мова і література, друга іноземна мова, переклад”. На зустрічі були присутні: проєктна група ОП у складі гаранта ОП доц. Ващенко О.О., членів проєктної групи – проф. Валігури О.Р. і доц. Охріменко Т.В.; студенти-богемісти усіх курсів навчання, викладачі кафедри східної і слов’янської філології. Серед зовнішніх стейкголдерів були запрошені: Голова “Чеської національної ради України” пані Людмила Чижевская, директор бюро перекладів «AZwords translation» Андрій Пода. Обговорили, запропонували, напроєктували, занесли до протоколу. 

29.12.23 відбулася зустріч студентів-богемістів 4 року навчання, котрі навчаються за ОП Чеська мова і література, друга іноземна мова, переклад, спеціальності – 035 Філологія, спеціалізації – 035.038 Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – чеська та викладачів-богемістів доц. Ващенко О.О. та Шапаренко О.В. з керівником практики від факультету східної і слов’янської філології к. філософ. н.  Голець О.Я.
Визначено мету та завдання практики, наведено порядок її організації. Студентам запропоновано самостійно обрати  тематику перекладу.
Своєю чергою викладачі запропонували кілька спільних проєктів, котрі б дали можливість студентам займатися пошуком, опрацюванням та аналізом інформації з різних джерел (ЗК 6), працювати в команді та автономно (застосовувати знання у практичних ситуаціях (ЗК 11), використовувати інформаційні та комунікаційні технології (ЗК 12), діяти соціально відповідально та свідомо (ЗК 15).

24 жовтня 2023 року рішенням вченої ради КНЛУ було створено Центр польської мови та культури імені Юліуша Словацького. Центр підпорядкований кафедрі східної і словʼянської філології, директоркою Центру є доцент Наталія Мінєнкова. Основним завданням Центру є організація та проведення освітніх і культурних заходів, повʼязаних з польською мовою та культурою, а також, підвищення мотивації здобувачів до вивчення польської мови, заохочення їх до участі в культурно-освітніх заходах, які проводяться Центром, Кафедрою східної і словʼянської філології, а також, на всеукраїнському та міжнародному рівні, як от, олімпіади з польської мови та культуридекламаторські конкурси, перекладацькі конкурси тощо. Щороку готується план роботи Центру, який затверджується рішенням кафедри.

«НАШ ЮЛІУШ, АБО СВЯТО ПОЛЬСЬКОЇ ПОЕЗІЇ В КНЛУ»

4 вересня 2024 в КНЛУ аудиторія № 915 о 12.00 відбувся фестиваль поезії, присвячений 215 річниці від дня народження Юліуша Словацького (1809-1849) поета і драматурга, одного із трьох національних поетів-пророків польської літератури поряд із Адамом Міцкевичем і Зиґмунтом Красінським.

Цього року фестиваль поезії був організований і проведений під приводом доцента кафедри східної і слов’янської філології КНЛУ Наталії Євгенівни Мінєнкової. У заході взяли участь студенти, викладачі секції полоністики і богемістики, зокрема доц. Н.Г. Сидяченко, доц. Т.В. Охріменко, доц. О.О. Ващенко. Серед почесних гостей були присутні, співробітники міжнародного відділу КНЛУ Юлія Кулаковська, декан факультету східної і слов’янської філології КНЛУ доц. Охріменко М.А., завідувач кафедри східної і
слов’янської філології, проф. Валігура О.Р., співробітники Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Сливка Олена та Гриценок Юлія.

Захід розпочався урочистою частиною під час якої учасники і гості подякували українським захисникам і захисницям за можливість жити, працювати і навіть проводити культурні заходи, а гості виступаючи підкреслили важливе місце творчості Юліуша Словацького ні тільки у польській, але й українській культури. У презентації про життя і творчість Юліуша Словацького студенти полоністи розповіли про найцікавіші, маловідомі факти. Після презентації учасникам і гостям була запропонована гра «Що пам’ятаєте про Ю. Словацького?» переможцями якої стали:

1. Майстренко Олександра, 3 курс група Пол 17-22

2. Іван Чернявськй, група Чех 22-23

3. Богдан Карина, група Пол 21-23

Наступною подією фестивалю був конкурс «Прояви себе як перекладач!» Учасники перекладали крилаті фрази авторства  Юліуша Словацького. Доволі несподівано, але найкращими виявилися студенти молодших курсів:

1 місце – Брівка Вероніка, 1 курс група Пол 13-24

1 місце  – Чернявський Іван, група 2 курс

2 місце – Богдан Карина, 2 курс Пол 21-23

3 місце – Верхоярна Софія, група Пол 13-24

3 місце – Ярошевець Євсенія, 4 курс СЛ(чес) 05-21

Кульмінацією заходу став конкурс читців в якому студенти полоністи і богемісти КНЛУ, а також та учні ліцею № 29 Оболонського району м. Києва ім. П. Калнишевського читали вірші Юліуша Словацького польською і українською мовою. Переможців виділити було складно, але комісія віддала перевагу наступним учасникам:

Ступенко Дарії, 4 курс СЛ (пол) 06-21 ­– 1 місце

Евсенія Ярошевець, 4 курс, Сл (чес) 05-21 ­­– 2 місце

Толстіка Настя, 4 курс СЛ (Пол) 06-21 – 3 місце

Свято завершилось акцією «Наш Юліуш!» – учасники та гості фестивалю поклали квіти до пам’ятника поета на вулиці Великій Васильківській біля костелу св. Миколая та першого корпусу Київського національного лінгвістичного університету, запалили свічки,
а також зробили пам’ятні фото на згадку про цей насичений і цікавий день. Студенти старших курсів розповіли першокурсникам місцеву легенду, згідно з якою, якщо перед іспитом пройти вздовж пам’ятника і  привітатися з духом Юліуша, краще польською мовою, хоча він розуміє ще 8 мов
😊  – то щасливий білет і найвища оцінка на іспиті гарантовані! Чи це правда? Почекаємо до сесії!

 

6 листопада 2024 р. у Центрі польської мови та культури імені Юліуша Словацького відбувся ІІ фестиваль “Польська осінь в КНЛУ“, присвячений 106 річниці незалежності Республіки Польща. Свято було організовано та проведено за ініціативи доц. кафедри східної і слов’янської філології  Наталії МІНЄНКОВОЇ. У заході взяли участь студенти та викладачі секції полоністики, зокрема доц. Наталія СИДЯЧЕНКО, доц. Тетяна ОХРІМЕНКО, заступник декана факультету східної і слов’янської філології Христина ГОЛДИНСЬКА. Фестиваль став чудовою нагодою для студентів дізнатися більше про польські державні символи, постать Ю. Пілсудського, а також представити свої семестрові проєкти з польської мови. Ознайомитися з фотографіями із заходу можна за посиланням.

 

22 листопада 2024 року Директорка Центру Мінєнкова Н.Є., та викладачі доц. Охріменко Т.В., доц. Сидяченко Н.В., а також студентиполоністи взяли участь у роботі ІІІ Міжнародної наукової конференції “Культурно-історичні виміри сучаної славістики”, що відбулася у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.

9-11 грудня 2024 року викладачки секції взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції “Присутність польської культури в процесі викладання польської мови як іноземної, успадкованої та другої мови – новітні тенденції в польській глоттодидактиці“, організованої Вищою школою економіки в Бидгоші та Центром наукової інформації та діалогу культур WSG (фото з заходу).

У рамках заходу доц. Тетяна Охріменко 10.12.2024 р. представила доповідь “Мовно-культурний феномен грошових відносин у слов’янській лексикографічній практиці“. На наступний день роботи конференції з доповідями виступили доцент Наталія Мінєнкова (“Кіноматеріали як інструментарій у викладанні польської мови як іноземної“) та доцент Наталія Сидяченко (“Антоніми в поезії Веслави Шимборської“). 

Окрім згадуваних доповідачок, рекомендуємо до ознайомлення виступи видатних полоністів та глоттодидактиків з України, Польщі, Грузії та Узбекистану. Ознайомитися з доповідями можна за покликаннями: І день роботи конференції, ІІ день, ІІІ день.

 

Сторінка випускників-іноземців КНЛУ в Instagram

Приєднуйтесь до нашої спільноти! Неповторні моменти студентського життя, історія факультету, маленькі й великі перемоги наших випускників.